Witamy na naszej stronie!
|Strona Główna|Radiowęzeł|Fan Club Stali|Team Strony|Kontakt|
Strona Główna
Strona Główna
Plany lekcji
Informacje
Programy unijne
Kompleksowe umiejętności
Galeria
Kontakt
Szkoła

Dyrekcja
Nauczyciele
System oceniania
Konsultacje
Historia szkoły
Statut szkoły
E-learning
Praktyki zawodowe
Samorząd uczniowski
Gimnazjum nr 19
Dla Ucznia
Gazetka Szkolna
Biblioteka
Projekty edukacyjne
Egzamin gimnazjalny
Egazmin maturalny
PCK
Koło fotograficzne
Zajęcia dodatkowe
Moodle
E-kronika
E-kronika 2013/4
E-kronika 2014/5
Rekrutacja
Podania

Kierunki kształcenia
Regulamin
Inne
E-kronika

E-kronika 2013/4
E-kronika 2014/5
klasa sportowa
klasy
Doradztwo zawodowe
Fundusz socjalny
 Sobuś - nasza szkolna gazeta!

O nas – czyli kilka słów o redakcji „Sobusia”

 

Paulina Maszkowska - jestem opiekunem szkolnej gazetki „Sobuś”. Uczę języka polskiego, udzielam informacji w bibliotece oraz prowadzę szkolną świetlicę. Bardzo lubię swoją pracę - często można mnie spotkać uśmiechniętą i pełną energii. Sporo czytam, choć w ostatnim czasie są to głównie wypracowania moich uczniów. Nie pogardzę dobrą muzyką czy interesującym filmem.

Skład redakcji (rok szkolny 2016/2017):

Ecrivain mam na imię Dominika i chodzę do klasy 3b. Jestem wszędzie i zawsze mnie pełno, lubię pomagać i się udzielać, jestem towarzyska. Lubię dobrą muzykę i dobre książki, filmy też mnie zachwycają. Trochę piszę własne teksty. Uwielbiam spędzać czas z moimi przyjaciółmi. Szkoła nie jest zła, dopóki nie jesteś w trzeciej klasie... Angielski to mój ulubiony przedmiot, dużo też podróżuję. Tańczę hip hop już pięć lat. Jak widać, mam dużo zainteresowań, ale lubię każde z nich. W „Sobusiu” pełnię funkcję redaktor naczelnej.

 

Gucia – czyli Anita Kaczperska (kl. 3b) – jestem gadatliwa, wszędzie mnie pełno, dużo się udzielam i lubię to. Jestem też towarzyska, kocham książki i dobrą muzykę. Słucham wszystkiego, co wpadnie mi w ucho. Od dziewięciu lat trenuję taniec towarzyski.

Koralgol – w „Sobusiu” zajmuję się przede wszystkim kącikiem języka angielskiego, ponieważ to mój ulubiony przedmiot. Bardzo lubię także fizykę, bo pozwala mi rozwijać swoje pasje. Lubię także czytać, śpiewać, bywam pomocna i serdeczna wobec wszystkich.

Shadow– moją pasją jest czytanie książek, ale bardziej od czytania kocham pisanie swoich historii. Oddaję się wtedy temu, co robię – daję z siebie wszystko. Wolę pracę indywidualną od grupowej. Interesuję się kulturą japońską, anime i komiksami. Moimi ulubionymi owocami są brzoskwinie i winogrona, a daniem curry/gulasz mojej mamy. Lubię rośliny – w domu hoduję dwa drzewka bonsai i trzy kaktusy.

Moskwa– piszę do naszej szkolnej gazetki już drugi rok. Jestem znana z tego, że jestem znana. Bardzo lubię swoją klasę (2a), od zawsze wiedziałam, że będę pisać. Możecie poznać mnie po tym, że jestem największą fanką wampirów i... lam.

Współpraca nauczycieli:

 

Magdalena Brodzińska - Moją największą pasją życiową są języki obce. Zarówno te, których się nauczyłam, jak i te, których nie opanowałam. Słucham dużo muzyki, czytam, rysuję komiksy do "Sobusia", oglądam bardzo dużo filmów. Ponieważ mam dwójkę niezwykle dociekliwych dzieci przez ostatnie lata musiałam ... i nadal muszę, douczać się w dziedzinie geografii, biologii, paleontologii, historii, także historii języka... Ciągle muszę się uczyć. Co wszystkim polecam.
Elżbieta Miszczyńska— uczę przedmiotów zawodowych, więc znana jestem jedynie uczniom technikum, choć i gimnazjaliści mają ze mną do czynienia—na dyżurach. Bardzo lubię czytać, podróżować i zwiedzać świat. Jestem największą fanką żużla. =)
Chcesz z nami współpracować? Przyjdź na nasze spotkanie redakcyjne, które odbywa się w środy od 14:40 do 15:35 w świetlicy. Spotkasz się z gronem przesympatycznych ludzi. Zapraszamy!


Redaktorzy – absolwenci:

Ann Caballero –uciekinierka z krainy jednorożców xD. A tak naprawdę: Ann Caballero najbardziej lubi pisać, co jest przyczyną jej udziału w tworzeniu „Sobusia”. Jest totalnie szalona, jednak ma swoje alter-ego, które wstępuje w nią na czas godzin lekcyjnych...
OlciiK – tekst na: wywołuję u Was śmiech, bo to właśnie ja jestem autorką sucharów, które zamieszczane są w naszej gazetce. Poza tym uwielbiam gry komputerowe. W poprzednim życiu byłam kotem.
Elliott - mam na imię Magda Rutkowska, interesuję się Japonią oraz animą i jeszcze dziennikarstwem. Lubię czytać książki i pisać opowiadania. W „Sobusiu” tworzę rysunki, polecam też książki, które warto przeczytać, zamieszczam swoje opowiadania.
Krzysiek Małecki – głównie interesuję się sportem i to właśnie sportową rubrykę prowadzę w „Sobusiu”.  Przeprowadzam też wywiady z ciekawymi postaciami naszej szkoły.
B.l.a.c.K.  (Bardzo  Leniwy  Aczkolwiek  Ciekawy  Ktoś ) - Jestem osobą pełną energii. Chętnie pomagam innym. Staram się trzymać na uboczu, lecz rzadko mi to wychodzi. Glany, czarna koszulka, długie włosy - mój skrócony opis.  Podobno zabawny, miły i towarzyski. Głównie się zajmuję opowiadaniami.  Zwycięża nie ten, który wygrał, a ten który się nie poddał pomimo trudności.
True – lubię pisać opowiadania, które macie okazję poznać w numerach „Sobusia”, piszę też sprawozdania ze szkolnych uroczystości.:)
Nefrate - psychopatka o normalnym ubiorze i ciekawej psychice, której najlepiej pisze się przy dźwiękach metalu i rapu. Na przerwach kręci się po bibliotece w poszukiwaniu kryminałów. Jej nienormalność można wytłumaczyć tym iż jest bratnią duszą Hadeski
Kirke – pozytywnie zakręcona, inteligentna i zabawna, ale przede wszystkim skromna!
Mała - jest idealnie nieidealną kobietką z nierównym sufitem w głowie. Czasem zapomina psychotropów, dlatego jej odbija. Ma mnóstwo niezużytej energii, którą uwalnia przez taniec. Ma duży dystans do siebie nie boi się wyrażać swojego zdania. Podsumowując: wiecznie nienormalna do granic możliwości pierwszoklasistka z ADHD

 

 


 Archiwum 2010/2011

 - 1. Sobuś - numer 1 (64)
 - 2. Sobuś - numer 2 (65)
 - 3. Sobuś - numer 3 (66)
 - 4. Sobuś - numer 4 (67)

 Archiwum 2009/2010
 - 1. Sobuś - numer 1 (56)
 - 2. Sobuś - numer 2 (57)
 - 3. Sobuś - numer 3 (58)
 - 4. Sobuś - numer 4 (59)
 - 5. Sobuś - numer 5 (60)
 - 6. Sobuś - numer 6 (61)
 - 7. Sobuś - numer 7 (62)
 - 8. Sobuś - numer 8 (63)
 Gimnazjum nr 19
Gimnazjum nr 12
Technikum nr 8

BIP

Comenius


Copyright © 2011 sobieski.phg.pl, wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie za zgodą autora.
Autor strony: uczeń ZS12 W. Kuciński